Zurna Sohbet

Chat, Türkçesiyle “Söyleşi” fehvaına gelmektedir. İnternetin bilgiye erişim dair sergilediği performanstan sonrasında internetin yalnızca marifet aktarımı dâhilin değil, aynı zamanda sefahat dâhilin de kullanılabileceği de düşünüldü. Bunun sonucunda da internet üzerinden insanoğluın bir suni ad kullanarak (nickname) sohbet yazar eğlenebileceği hem internet siteleri hem de çeşitli programlar meydana getirildi. Chat, internet üzerinde hiç tanılamamadığınız kazara biriyle kuruluşlabildiği üzere hatta tanılamadığınız kişilerle de özel programlar veya web siteleri yoluyla kuruluşlabilir.

Chat Siteleri
Chat siteleri tanılamadığınız veya tanılamamadığınız kişilerle internet üzerinden tanıdıkma ve sohbet etme üzere kurulmuş internet siteleridir. Bu internet siteleri alelumum programlama dilleri kullanılarak veya hazır scriptlerden yararlanılarak meydana getirilir. Bazı chat sitelerine giriş yapmak dâhilin yalnızca nickname (suni insan) geçirmek ehliyetli olurken bazılarındaysa sohbete mebdelamadan önce mutlaka üye olması gerekliliği bulunabilir. Bir zamanlar bütün internet kullanıcıları ortada popüler olan Mynet ve ZurnaNet üzere siteler chat sitelerine mebdelıca örnek olarak verilebilir.

Chat Programları
Chat programları rağmenızdaki internet kullanıcılarıyla program ara didarünü kullanarak yalnızca kırlı, kırlı ve hayaletlü, ünlü ve hayaletlü üzere tercihe bandajlı olarak sohbet etmenize yardımcı olan yazılı sınavmlardır. Chat programlarının şimdiye denli kullanılmış en popüler olanı kısaca müddet önce Windows aracılığıyla sonlandırılan MSN Messenger isimli anlık mesajlaşma yazılı sınavmıdır. Bir sair popüler chat program olan ve internetin söylence yazılı sınavmlarından onaylama edilen Mirc ise hala kullanılmaktadır.

zurna sohbet
zurna sohbet

Posted on Temmuz 2, 2022 in Uncategorized by admin

Comments on 'Zurna Sohbet' (0)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir