Ümit Kalko

Ümit KALKO, 1983 yılında Ankara’da doğmuştur. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Kısmınde, etkili lisans eğitimini Değer Has Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Kısmınde tamamlamıştır. Doktora eğitimine El ve Düzenleme vadiında İstanbul Görgülü Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, eğitim bilimi bölümünde marka organizasyonu, yönetimi, stratejik marka planlaması ve Türkiye’bile ilk misil önemli üniversite kuruluşlarının Master Franchise mimarilanma projesini gerçekleştirmiş ve sükseyla sürdürmektedir. 2006 yılından hasetmüze derece eğitim bilimi bölümünde ocak olarak birmebzul markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En kebir ideali, bir Türk eğitim bilimi markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden mebdelayarak dünya geneline yaymaktır.

Eğitim, spor, sanat, ilmî alanlarda ulusal ve uluslararası enerjik çalışmalar yürüten KALKO, birmebzul futbol, basket abdübünde reislik ve yöneticilik yapmıştır. Bir yıl reislik yaptığı dönemde tam 32 yıl sonra Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde yan aldığı Kebirçekmece Basketbolspor ise Beko Basketbol Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bunların huzurı saf Türkiye’nin en kebir özel okul ve çörek derneği olan TÖDER’bile 6 senedir dümen kurulunda yan almaktadır.

KALKO, eğitim bilimi vadiında yaptığı sükselı methalimlerden dolayı birmebzul deri, vakıf, dergi ve STK tarafından “Yılın Eğitim Girişimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 yılından itibaren kurduğu sosyal teavün vakfında eğitim bilimi vadiında projeler yürütmektedir. Her yıl birmebzul öğrenciye burs imkânı sağlayıcı KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde merhum babası Haberci Kalko’nun adını taşıyan bir anaokulu ve iptidai ile müşterek öğretmenleriçin lojman yapmış oldurıp Milli Eğitim Bakanlığı’na hibe etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde iki çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko

Posted on Ağustos 15, 2022 in Uncategorized by admin

Comments on 'Ümit Kalko' (0)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir