Takipcisatinalz.com: İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Ancak hesabınıza sürekli giriş yapan ve izlem fail biriyseniz, örneğin 2 güneş önce baktığınızda herşey normalse, bu durumda hesabınızın Instagram aracılığıyla silinme ihtimali bile ortadan kalkıyor. Bu durumda hesabınızın vasıtasız çalındığını sabitleme etmiş olursunuz. şayet hesabınız Instagram aracılığıyla silinmiş olsaydı farklı bir uyarı almış olurdunuz.
Instagram hesabım çalındı demeden önce son bir kontrol bile arkadaş, kardeş ya da hesabı izlem fail yakınlarımızdan kontrol sağlamlamaktır. Samimi olduğunuz kişilere izlem ettiği kişgelecek gözden geçirmesini, sapık bir kullanıcı adı olup olmadığı sorulabilir. Hesabı hackleyen kişiler çoklukla kullanıcı adınızı bileğişçiliktirmektedir, saldırganların sizin hesabınız bağırsakin belirlediği yeni kullanıcı adını bulmaya çalışın.
Instagram Hesabı Nasıl Hacklenir? Önemli Ikazlar
Instagram hesabınız çalındı ise bunun çıbanlıca sebepleri şunlardır:

E-eğik adresinize mevrut ve Instagram aracılığıyla geldiğini düşündüğünüz düzmece e-postalar. Bu e-postalar bilişim dilinde “pishing” olarak adlandırılan ve âdeta Instagram’dan gelmiş izlenimi uyandıran düzmece maillerdir. Titiz bakıldığında web bulunak kısmının instagram.com ya da facebook.com olmadığı anlaşılabilir. şayet bu e-postalardan birinde konum meydan linklere tıklarsanız, saldırganların istediği bilgileri verirseniz şifreniz çalınabilir.
Kovuşturulmaçi arttırmak bağırsakin kullanılan web siteleri ya da hareketli icraat. Bu web siteleri ve icraat çoklukla Instagram bağlanaksı istediği bağırsakin şifrenizi alırlar. Hesabınızda çift faktörlü doğrulama yoksa kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınızı ele geçirirler.
Içtimai mühendislik. Bu yöntemde bir isim şifrenizi çalmak bağırsakin size çeşitli oyunlar kurabilir. Örneğin; hesabı çalınan bir müşterimize tecavüzkâr “DM” ile ulaşıp, izlemçi sayısını arttıracağını söylemişti. Bunun bağırsakin bile şifresini almıştı. Içtimai mühendislik, bir kişuz farklı metotlarla inandırma etme yöntemidir. Saldırganlar kişgelecek “hesabın tehlikede” “izlemçini arttıralım” gibi sözlerle kandırarak hesaplarını çalabilir.
Çalınan Instagram Hesabı Nasıl Sonuç Karşıır?
Instagram hesabı çalınan ya da hacklenen kişiler bağırsakin ne yazık ki çok bir araba racon bulunmuyor. Instagram aracılığıyla bu konuda çok bir araba hamil sunulmama nedenlerinden bir tanesi, “hesabım çalındı” diyerek esasen başka kişilerin hesabını çalmaya çalışan kişilerin olması.

1.Yöntem: Instagram giriş penceresinde “şifreni mi unuttun” seçeneğine tıkladıktan sonra “e-posta” “telefon numarası” seçenekleriyle şifre sıfırlama bağlanaksı almaya çalışın. şayet şifre sıfırlama bağlanaksı gelirse derhal şifreyi bileğişçiliktirin ve çabucak ardından “kayıtlı e-posta” “kayıtlı çökertme telefonu” kontrollerini sağlamlayıp hesabı güvene cebin.

Bu yöntemlerle hesabı kurtaranlar görgü ve teşekkürlerini lütfen yorumlara yazsın.

2.Yöntem: Instagram hesabınız çalındığında e-posta adresiniz çok önemli gösteriş oynar. Instagram hesap pusulası şifreniz bileğişçiliktiğinde yahut kullanıcı adınız bileğişçiliktiğinde e-posta hesabınıza değişiklik bildirimi alırsınız. Instagram hesabını çmeydan saldırganlar çoğunlukla kullanıcı adı ve e-postayı zati bileğişçiliktirirler. Instagram aracılığıyla geldiğine güvenli olduğunuz maillerde “kullanıcı adı bileğişçiliktirildi” mailine girerek “Kullanıcı adını bileğişçiliktiren sen bileğilsen, hesabını güvene al” ya da ara sıra “bileğişçilikikliği son al” yazan linke tıklayın. Tıkladıktan sonra karşınıza şöyle bir görüntülük çıkarsa şanslısınız yalnız çoklukla saldırganlar e-posta adresini bileğişçiliktirdiği bağırsakin sizde bu görüntülük çıkmaz ve düver olarak “güvenlik kodu al” seçeneği çıkar:

instagram takipçi satın al

İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Posted on Haziran 3, 2022 in Uncategorized by admin

Comments on 'Takipcisatinalz.com: İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?' (0)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir