Official

“Official” kelimesi İngilizce asıllı bir söz olup, kökeni Latince “officium” kelimesine dayanır. “Officium” kelimesi “işlev” yahut “iş” manaına gelir. Kelimenin kökeni Roma İmparatorluğu’na denli uzanır ve “officium” terimi, Roma İmparatorluğu’nda el ve hükümet meselelerinde kullanılırdı.

Vasat Çağ boyunca, “official” kelimesi, hükümet yahut kilise aracılığıyla atanmış bir görevliyi tarif etmek karınin kullanılmaya başlandı. Bu görevliler, örneğin devlet daireleri yahut kiliselerde çeşitli meselelerle mesul olan kişilerdi.

Zamanla, “official” kelimesi elan geniş anlamlar kazandı ve resmi yahut yetkili bir konumda mevcut rastgele bir kişyerinde tarif etmek karınin kullanılmaya başlandı. Hasetmüzde, “official” kelimesi ekseriya hükümet, spor yahut iş dünyası kabilinden resmi bir konumda mevcut kişileri yahut kurumları tarif etmek karınin kullanılır.

Özetle, “official” kelimesinin kökeni Latince “officium” kelimesine dayanır ve Roma İmparatorluğu’nda kullanılan bir terimdir. Zamanla, söz resmi yahut yetkili bir konumda mevcut rastgele bir kişyerinde tarif etmek karınin kullanılmaya başlamıştır.

Posted on Nisan 5, 2023 in Uncategorized by admin

Comments on 'Official' (0)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir