Apartman Yönetimi İzmir

Bu kompozitşık durum ve yoğunluktan doğan çok katlı binalar, tıknaz konutların üzerine insanların eskisi denli iletişim içinde olmamalarını sağlayıcı sosyalleşme problemleri bile bir araya gelince yaşanmış olan bu kargaşa zeminının düzene girmesi derunin binalarda bir apartman yönetimi oluşturma durumu zorunluluk haline geldi. Apartman sakinlerinden oluşturulabilen bu apartman yönetimi gereklilik başüstüneğundan bu dümen ile bile apartman derunin bir idareci seçiliyor.

Apartman yönetimi kimlerden oluşur ve görevleri nelerdir?
Apartman yönetimi derunin ilk olarak yöneticinin seçilmesi gerekir. Kanunlar yaparken apartman yönetimi kimlerden oluşur sorusunun cevabını öğrenmek ve buna sargılı geçmek önemlidir. Apartman yöneticisi oylar ile seçilir ve seçildikten sonra bazı görevleri vardır. Bu görevler;

· Apartman sakinleri tarafından var ise ocak sahibi ve karşı sahipleri tarafından belirlenen kararları yerine getirir,

· Apartmanın korunması, hizmetı, tamirı ve tedbirleri üzerine bütün yetkilere sahiptir.

· Umumi dümen teamülleri, temizlik ve hizmet teamülleri, asansör, kalorifer, yalıtım, güvenlik ve sigorta teamüllerinden sorumludur.

· Umumi olarak bütün hizmet, tamir, temizlik ve diğer giderler derunin apartman sakinlerinden belirlenen tarihlerde aidat alarak apartman ihtiyaç ve giderleri derunin maddi bindi allıkır.

· Bilcümle hasılat ve giderleri defterde tutar ve aldığı aidatların makbuzunu keser.

Apartman sakinleri tarafından bir apartman yöneticisi atanamaz ise bu durumda devreye Profesyonel Apartman Yöneticisi girer.

Profesyonel Apartman Yöneticiliği Nedir?
Toplanmış ömür alanlarının artması ile bazı iş kolları ortaya çıkmaktadır. Profesyonel Apartman Yöneticiliği bile bu iş kollarından biridir.

Son yıllarda iş gücü ve insanların giderek yarışırken kendi teamülleri haricinde değişik bir teamüle saat ayıramamalarının şanlı bir problem olması utanmaünden apartmanda yaşayan kişilerin çoklukla bu tür yöneticilik teamülleriyle ilgilenecek vakitlerinin olmaması amma mecburi olan bu durumu yapmaları çoklukla apartman yaşantısında sorunlara usul açıyor. Bu problemleri haricen profesyonel kişilerin düzenlemesi herkesi bu anlamda mutlu fail bir durumdur. Yan maliklerinin bu süreci hafif bir şekilde çözmek istemeleri üzerine bu alanda kompetan kişilerden bindi allıkıyorlar.

Apartman yönetimini haricen tarafsız ve kompetan eşhas tarafından örgülmasının apartman sakinleri arasındaki ortaya çıkabilecek bazı sorunları ortadan kaldırıyor. Henüz muntazam, otoriter ve uygun bir şekilde dümen katkısızlanmış oluyor. Bu profesyonel apartman yöneticiliği üzerine şehadetname programları bulunmaktadır. Eğitim allıkınan bu yöneticilik sistemi iş istidamı açısından da şanlı bir önem taşımaktadır.

izmir apartman yönetimi
İzmir apartman Yönetim firmaları
İzmir Bina Yönetim firmaları
İzmir Site Yönetim firmaları
izmir apartman yönetimi şirketleri
izmir apartman Yöneticiliği
izmir Bina Yöneticiliği
izmir Site Yöneticiliği
Profesyonel Apartman yöneticiliği İzmir
Profesyonel Apartman yöneticiliği ücretleri
Apartman Yönetimi firmaları Fiyatları izmir
İzmir Apartman yöneticiliği Fiyatları
İzmir Dışarıdan yönetici ücretleri
Kurumsal Site yönetimi İzmir
Profesyonel Site Yönetimi İzmir

Posted on Eylül 21, 2023 in Uncategorized by admin

Comments on 'Apartman Yönetimi İzmir' (0)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir